8.GELENEKSEL GENÇLİK GEZİSİ ve BAHAR ŞENLİĞİMİZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Yurt Müdürlüğü olarak geleneksel hale getirdiğimiz “Gençlik Gezisi ve Bahar Şenliğimizin” sekizincisi; İlimiz Oğuzlar İlçesi / Obruk Barajı ile Osmancık İlçesi / Başpınar Yaylasında gerçekleştirildi.

Gezi programı kapsamında ilk olarak, Çorum ilinin yaklaşık 27 km. kuzeyinde Kırkdilim mevkiinde bulunan “Kapılıkaya” mezarının  incelenmesiyle başlandı.Daha sonra Oğuzlar ilçesinde bulunan Obruk Baraj Gölüne geçildi.Eşsiz baraj havası ve  doğa manzarasında gezip görenlere huzur sağlayan ortam, öğrencilere doyumsuz anlar yaşattı.Öğrenciler doğa manzarası eşliğinde bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Daha sonra şenlik ve piknik yapmak üzere Çorum Osmancık ilçesinde bulunan “Başpınar Yaylasına” çıkıldı.Burada Yurt Müdürlüğünce ikram edilen kavurmaların ardından, temiz ve açık yayla havasında gün boyu devam eden eğlencelerde müzik eşliğinde halaylar çekip, oyunlar oynayan öğrenciler yıl sonu yorgunluğunu ve yaklaşan final sınavları öncesi streslerini üzerlerinden attılar.Yapılan mangal keyfiyle şenlik sona erdi.