Yurdumuz 2014-2015 Akademik Yıl Açılış Toplantısı ve Yurt Öğrenci Temsilciliği Seçimleri Gerçekleştirildi.

23 Eylül 2014 Salı günü, Yurt Müdürümüz İsmail Tuncel eğitim-öğretim yılının yeni başlaması nedeniyle bazı tavsiyelerde bulunmak üzere kürsüye gelerek, yurt konferans salonunda öğrencilere hitap etti.

Sevgili Öğrenciler!

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının başarılı, sağlıklı, mutlu bir yıl olmasını temenni ediyorum.Başarılı olmanın koşulu; Sistemli, metotlu bir çalışma programından geçer.Bizler yurt müdürlüğü olarak, sizlere en güzel çalışma ortamını hazırlamanın gayret ve çabası içerisinde olacağız.Tüm personelimiz sizlere hizmet etmeyi bir ibadet olarak algılamakta, Allah’tan bunun manevi karşılığını alacağına yürekten inanmaktadır.Çünkü bizim kültürümüzde, insanın insana güler yüzle bakması, birbirine güler yüz ve tatlı dille hitap etmesi, sevgisini O’na katması ibadet olarak değerlendirilmiştir.

Değerli Öğrenciler!

Zamanın kıymetini iyi bilin ve karşınıza çıkan fırsatları iyi değerlendirin.Çünkü geçen zaman bir daha geri gelmez.Hedeflerinizi büyük tutun.Hedefini küçük tutanlar, hiçbir zaman kendilerini geliştiremezler ve daha sonra hedeflerini büyütmeleri imkansız hale gelir.Sosyal ve kültürel aktivitelere gerek yurdumuzda, gerekse ilimizde mutlaka katılmaya çalışınız.Vizyon sahibi olmanın yolu bu aktiviteleri iyi değerlendirmenizden geçer.Ünlü düşünür Abraham Lincoln, başarısının sırrını soranlara: “ İşimi eğlence, eğlenceyi de iş olarak gördüğüm için başarılı oldum.” diyerek cevap vermiştir.

Sevgili Öğrenciler!

Bizler, Müdürlük olarak sizleri evladımız olarak görmekteyiz.Sizin üzüntünüz, bizim üzüntümüz; Sizin sevinciniz, bizim sevincimizdir.Günün yirmi dört saatinde tüm personelimizle hizmetinizde olacağımızı; Hiç çekinmeden problemlerinizi, yurt idaremize aktardığınız takdirde, bir anne-baba şefkat ve merhametiyle olaya bakacağımızın bilinmesini istiyorum.Hedefimiz, aile  sıcaklığını sizlere hissettirmek ve başarınızı en üst düzeye çıkarmak olacaktır.Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi sevgilerimle selamlıyor, başarılı bir yıl geçirmenizi diliyorum.” dedi ve yurt öğrenci temsilciliği seçimlerine geçildi.Yurt Müdürümüz İsmail Tuncel, seçimlerle ilgili öğrencilere bazı hatırlatmalarda bulundu.

Sevgili Öğrenciler!

Yurdumuzda, öğrencilerin kendilerini temsil edecek arkadaşlarını belirleme noktasında seçimlerimiz şeffaf bir şekilde, kapalı zarf usulüyle gerçekleştirilecektir. Amacımız; Öğrencilerimize demokratik seçim bilincini zihinlerine yerleştirmek, Yurt Müdürlüğümüze karşı öğrencilerimizin güvenini sağlamak ve örnek bir davranış sergilemektir.Aynı zamanda seçilen öğrenci temsilcilerinin aracılığıyla, yurt idaresi ile öğrenciler arasındaki diyaloğu, koordineyi ve iletişimi sağlamak suretiyle, çıkması muhtemel problemleri anında çözüme kavuşturmaktır.Ben inanıyorum ki: Seçilen öğrenci temsilcilerimiz gerekli koordine ve iletişimi sağlamanın yanında, yurdumuz konferans salonunda bilimsel, kültürel, sosyal etkinlikler yapmak suretiyle öğrencilerimizin başarısına katkı sağlayacaklardır.Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi sevgilerimle selamlarken, yapılan seçimlerin hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Yapılacak öğrenci temsilciliği seçimi için, Sağlık yüksekokulu öğrencisi Selma Kılıç ve İlahiyat fakültesi öğrencisi Büşranur Karabulut aday oldu.Kapalı zarf usulü ile yapılan seçimler sonucunda oy çokluğuyla Büşranur Karabulut, Yurt Öğrenci Temsilcisi seçildi.

Fakülte temsilcilikleri ise şu isimlerden oluştu: Mühendislik Fakültesi:Damlanur Şenel , İ.İ.B.Fak. : Habibe Nur Bıyık , Sağlık Yüksek Okulu : Elif Kocatürk , Fen Edb.Fakültesi : Tuba Hatipoğlu , İlahiyat Fak. : Fatmanur Kılıçarslan

Yurt Müdürümüz İsmail Tuncel, seçilen öğrencileri tebrik ederek başarılar diledi. 

Foto Galeri